Meta Diag

Ford Beyin Tamiri

Ford Beyin Tamiri

Arabaların belirli bir süre kullanılmasının ardından özellikle otomatik vites ve otomatik donanıma sahip olan arabaların beyninde bazı hatalar ve hasarlar görülüyor. Bu hataların kaynakları genel olarak arabanın beyninde ortaya çıkıyor. Aracın beyni, tüm sistemlerin yürütüldüğü ve bazı işletim sistemlerinin de bu özellikle birbirleriyle bağlı olduğu yerdir.

Otomatik Araçlarda Beyin Tamiri

Ford modellerinde diğer tüm araç modellerinde olduğu gibi beyin hasarları meydana gelebiliyor. Elektronik olan bu sistemin güncelleme yoluyla tekrar yenilediği ve kodların yeni bir şekilde yüklenerek tüm beyin kaynaklı sorunların çözüldüğü görülüyor. Aynı şekilde otomatik olarak aynaların kapanması, araçların kilitlenmesi iç ve dış ışıkların kapanması ve açılmasında bazı aksaklıkların meydana geldiği görülüyor.

Beyin Arızası Nasıl Ortaya Çıkar?
Beyin arızaları kullanıcı ya da araç sahiplerinden kaynaklı olmayıp araçların uzun süreli kullanımıyla kaynaklı ortaya çıkabilir. Araç modellerinin özellikle 2010 yılından sonrasında bu beyin arızaları sıklıkla görülüyor. 3 ve 4 yaşını doldurmuş otomatik ve elektronik donanıma sahip araç modellerinde beyin hasarları görülüyor. Beyin hasarları bazen arka görüş kameralarında bazen far ve plaka arızalarında görülüyor. Bunun yanı sıra, otomatik ekranın kitlenmesi ve müzik sisteminin çalışmaması gibi ufak tefek arızalar da beyinlerin yeniden kodlanmamasıyla ortaya çıkıyor.

Nasıl Giderilir?
Beyin arızası tamiri, Uzman ekip ve profesyonel kadroyla birlikte kodların taratılarak eski kodların, kod arızalarının giderilmesi sağlanıyor. Yazılım ve elektronik beyin hasarı bu şekilde kolaylıkla yok edilebiliyor. Uzun süre araç beyin bakımı yapılmadığında daha büyük sorunlarına yol açabileceği gibi aracın diğer bölgelerinde de arıza görülebiliyor. Tamiratını Metadiag ve Metagarage bünyemizde garantili şekilde yapıyoruz. Bilgi almak için tıklayınız.