Meta Diag

Scania Arıza Tespit Cihazı Özellikleri, Desteklediği araçlar, Cihaz içeriği

Scania Arıza Tespit Cihazı Özellikleri, Desteklediği araçlar, Cihaz içeriği

Gelişen otomasyon teknolojileri sayesinde araç tamir ve arıza takip işlemleri eskisinden daha kolay yapılabilir hale geldi. Tamir masraflarının ve zamanlarının kısalması hem ustaya hem de araç sahiplerine büyük avantajlar sağladı. Araçların bilgisayar sistemleri ile yönetilen aksamları arıza tespit cihazları ile kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Programlama yapabilme gibi özellikleri de bulunan arıza tespit cihazları sayesinde sistemde oluşan arızalar çok kolay şekilde tespit ve de tamir edilebilmektedir. Piyasada her aracın arızasını tespit edebilen cihazlar bulunmaktadır. Binek araçlar ile büyük araçların kontrolünün yapıldığı araçların modelleri de farklılık göstermektedir. Scania marka araçların arıza tespitini yapan VCI 3 arıza tespit cihazı ile otobüs, kamyon gibi araçların sistemlerinin kontrolü yapılmaktadır.

Scania Arıza Tespit Cihazı Bağlantı Özellikleri

Scania arıza tespit cihazları araçların sistemlerine usb kablosu ile bağlanabilmektedir. Bazı modellerinde Wi-Fi ile bağlanma özelliği de mevcuttur. WLAN 802.11b/g teknolojisiyle araçların sistemlerine bağlanabilen tespit cihazları IP 67 standartlarına sahip alüminyum kasaya sahiplerdir. Her ortamda ve hava şartında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Scania Test Sistemleri

Arıza tespit cihazı ile aracın birçok komponentini test edebilme imkânı bulunmaktadır. Aracın enjektörleri test edilebilir, motorun sıkışma oranı test edilebilir, motorun sürtünme limitleri ve değişiklikleri kontrol edilebilmektedir. Ayrıca aracın motoru, şanzımanı, motor basınç durumu, elektriksel sistemlerin kontrolü gibi değişkenler takip edilebilmektedir. Cihaz ile sistemde yeniden kodlama, yeni parça takımı sonrası parça tanıtımı, arıza bildirimlerini okuma ve silme işlemleri de yapılabilmektedir. Araç aksamlarının kalibrasyon işlemleri de yine Scania arıza tespit cihazının yapabildiği şeyler arasında yer almaktadır.

Scania Arıza Tespit Cihazı İle Kontrol Edilebilen Sistemler

Arıza tespit cihazı elektronik sistemler ile yönetilen tüm sistemlerin kontrolü ve yönetimini yapabilmektedir. Bu sistemleri için aracın hava kontrol sistemi, şase sistemi, gövdenin kontrol sistemi, fren sistemleri, gösterge panelleri, motor aksamları, takograf sistemi, süspansiyonu sistemi, LDW olarak bilinen aracın şerit takip devresi, lastiklere ait basınç kontrol sensörleri, gösterge panelleri ve bildirim ışıkları, egzoz sistemi gibi sistemlerin hepsinin kontrolü, arıza takibi ve yeniden programlanması Scania arıza tespit cihazı sayesinde yapılabilmektedir.