Meta Diag

Dyno Bike

Dynobike, motosikletlerde güç testi için geliştirilmiş, atalet/fren kombinasyonuna sahip bir dinamometredir. Bu bilgisayarlı tanılama sistemi, yol ve yarış motosikletlerinin performans ayrıntılarını derin bir şekilde incelemek için hayati öneme sahiptir.


Büyük makarası ve olağanüstü burgaç akım freni verimliliği (80 kg*m) sayesinde, bu kombine dinamometre, birkaç beygir gücünden başlayarak süper motosikletlerin en büyük güç değerine kadar (6500 RPM'de 500 Hp ve üzerine teorik frenleme gücü). Motosiklet performansının mükemmel hassasiyet ve tekrarlanabilirlik ile değerlendirilmesine imkan tanır. Motoru önceden ayarlanmış belirli bir RPM/hızda sabit tutabilmesi, atölye ekipmanında mevcut ölçüm ve tanılama araçları kullanılarak daha hassas bir motor ayarlaması yapılmasını daha kolay bir hale getirir.Dynobike, maksimum 1000 kg ağırlık ile tüm yük koşullarına adapte olacak şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca yerden çok yüksek değildir, bu, 2100 mm'ye kadar olan motosikletleri test edebilirken, yalnızca 140 cm uzunluğa sahip bir rampa üzerinden erişim sağlayarak dar alanlara da monte edilebileceği anlamına gelir. Güvenlik ekipmanı, işletimsel faaliyetler ile asıl faaliyetler için maksimum özgürlük sunarak, kişisel korumayı muhafaza eder. Blokaj mengenesi, motosikletin makara merkezine en iyi şekilde yerleştirilmesi için hassas bir şekilde ayarlanabilir. Orta basınçtaki cebri havalandırma sistemi, aynı zamanda bir enversöre bağlanabilecek olan, 5,5 kW veya 7,5 kW'lik bir teğetsel fan ile çalışır: bu, motor soğutma için doğru hava akışı ve hava hızı ile Hava Kutularının doğru bir şekilde basınçlandırılmasına imkan tanır.

 

Yönetim yazılımı, elde edilen verileri özelleştirilmiş bir şekilde analiz edebilir ve 8 adede kadar testi karşılaştırabilir. Kullanıcı, testlerin otomatik olarak kaydedildiği bir prosedüre ve hızlı
yavaşlamaya sahip sürekli bir döngü içerisinde hem motor gücünü hesaplamak, hem de tekerlek verilerini elde etmek amacıyla güç kaybını değerlendirmeye dahi karar verebilir. Ek olarak, bir dizi isteğe bağlı özel sensör, aşağıdaki gibi verilerin elde edilmesine izin verir: çevre basıncı/sıcaklığı, motor su/yağ sıcaklığı, egzoz gazı sıcaklığı, genişbant üzerinden hava/yakıt oranı.

 

 

 

ANA ÖZELLİKLER
• Tekerlekte maksimum güç ve ilgili eğrinin grafiği
• Maks. motor gücü ve ilgili grafik
• Tekerlekteki tork ve ilgili grafik
• Motor torku ve ilgili grafik
• Sabit RPM'de simülasyon
• Sabit hızda simülasyon