Meta Diag

Jaltest | Arıza Tespit Cihazı

Jaltest arıza tespit cihazları İspanya merkezli bir firma olan Cojali tarafından üretilmektedir. Birçok farklı araç türünde kullanılabilir olan jaltest arıza tespit cihazları ağır vasıta araçlar, kamyonlar, çekiciler, otobüsler, iş makineleri, dorse, çekici, tekne, gemi, yat, vinç ve kamyonetlerde kullanılabilmektedir. Jaltest ETM modülü sayesinde EBS modüllerinin testinede izin vermektedir.

 

Jaltest ETMEBS fren modüllerinin testi için kullanılan bir donanımdır. Sürekli değişen sistemlere ayak uydurabilmesi için Jaltest, ETM yazılımını yılda 3 defa günceller. Jaltest ETM, EBS modülleriyle araçtan bağımsız olarak iletişim kurarak arıza tespiti için kolaylık sağlar. ETM sayesinde hasarın elektronik kontrol ünetisinden olduğunu mu yoksa kablolama, sıkışıklık gibi sebeblerden dolayı mı olduğunu kolayca tespit edebilmenizi sağlar. Desteklediği modüller olarak WABCO birinciikinciüçüncü jenerasyon beyinler; KNORR-BREMSE ikinci ve üçüncü jenerasyon beyinler ya da KNOR-BREMSE treyler kontrol modülü; ABS/EBS lastik hız sensörleri ve fren balata sensörleridir.

Jaltest, arıza tespit cihazı olarak Jaltest Link cihazını kullanır. Jaltest Link cihazı üzerinden istenilirse USB kablolu gerekirse Bluetooth kablosuz bağlantı kurabilen cihaz, tüm kamyonçekiciiş makinası gibi ağır vasıta gruplarda arıza tespitikalibrasyonadaptasyon işlemi yapmanıza olanak sağlar. Bilgisayara yüklenen yazılım olan Jaltest Soft sayesinde içerisinde bulunan kablo şemalarından arızayı adım adım arayabilir, teknik veri ve dökümanlarına ulaşabilirsiniz.

Jaltest Marine, Denizde kullanılan motorların tamiratını yapan tüm atölyeler için kullanışlı bir arıza tespit cihazıdır. Desteklediği sistemler arasında dahili motorlar, sonradan takılabilen motorlar ve jet skiler mevcuttur. Yazılımın kullanım kolaylığı sayesinde yukarıda verilen sistemler için kolaylıkla arıza tespitikalibrasyonparametreleme gibi işlemler yapabilirsiniz. Bağlı olduğu sistemi otomatik tanıyabilmesi sayesinde (Motor, Gövde kontrol, Sürüş kontrol, Güç aktarma modülleri vb…) kullanımı pratik ve kolaydır. İçerdiği Servis ve bakım verileriteknik dökümanlar ve kablo şemaları ile arıza bulma ya da bakım yapma işleminin süresini önemli ölçüde kısaltır.

Jaltest arıza tespit cihazları İspanya merkezli bir firma olan Cojali tarafından üretilmektedir. Birçok farklı araç türünde kullanılabilir olan jaltest arıza tespit cihazları ağır vasıta araçlar, kamyonlar, çekiciler, otobüsler, iş makineleri, dorse, çekici, tekne, gemi, yat, vinç ve kamyonetlerde kullanılabilmektedir.

Arıza Tespit Cihazlarının Önemi Nedir?

Araçlarda arıza tespit işlemlerinin yapılması oldukça zordur. Araçta bir arıza meydana geldiği zaman arızanın büyümemesi için hızlıca tespit edilip giderilmesi ve mali kaybı en aza indirmek gerekmektedir. Bundan dolayı arıza tespit cihazlarının kullanımı oldukça büyük önem teşkil etmektedir ve günümüzde arıza tespit cihazı kullananların sayısı gitgide artmaktadır. Araçlarda bir arıza bulunuyorsa bu arızanın hızlı bir şekilde tespit edilip acilen giderilmesi büyük önem taşımaktadır. Arızanın giderilmediği her vakit oldukça risklidir ve arızanın giderek büyümesi araca büyük zararlar verecektir. Bundan dolayı arıza tespit cihazlarının önemi oldukça büyüktür. Bir araçta bulunan arıza vaktinde giderilemez ise gitgide büyüyecek ve mali açıdan oldukça büyük zararlar verecektir. Jaltest arıza tespit cihazları ise araçta herhangi bir arızanın bulunması durumunda arızayı hızlı bir şekilde tespit edecek ve arızanın giderilmesi açısından büyük bir rol oynayacaktır. Uygun fiyatlar ile müşterilere sunulmakta olan jaltest arıza tespit cihazıuniversal yapıda olduğundan dolayı birçok markayı desteklemektedir ve bütün araç gruplarında başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Jaltest Arıza Tespit Cihazlarının Desteklediği Markalar

Jaltest Ağır Vasıta Kamyon – Çekici Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Ashok Leyland, Askam, Astra, Autocar, Avia, Beiben, Bharatbenz, BMC, C&C, Camc, Capacity, Caterpillar, CDW, Cnhtc-Sinotruk, DAF, Dayun, Dennis Eagle, DFLZ, Dongfeng, Eicher, ERF, FAW, Foden, Ford, Foton, Freightliner, Gaz, Haohan, Hino, Hyundai, International, IsuzuIveco, JAC, Kalmar Ottawa, Kamaz, Kenworth, Mack, Mahindra Navistar, MAN, MAZ, Mercedes-BenzMitsubishi, Nissan, Oshkosh, Peterbilt, Pierce, Renault, Rowor, Saic-Iveco Hongyan, Sany, Scania, Seddon Atkinson, Shacman, Sisu, Sterling, Tata, Tata-Daewoo, Tatra, Terberg, Tri-ring, Ud Trucks, URO, VolkswagenVolvo, Western star, Workhorse, Xcmg, Youngman markalarını desteklemektedir.

Jaltest İş Makineleri Arıza Tespit Cihazları; Bae Systems, Bosh Rexroth, Case Construction, Caterpillar, Fiat Kobelco, Grove, Hitachi, John Deere, Komatsu, Kalmar, Liebherr, Mtu, New Holland Construction, Terex-Demag, Cummins, Volvo, Xcmg, Ash, Ausa, Eurovoirie, Ravo, Deutz, İveco, Kubota, Man, Mercedes-Benz, MTU, Perkins, Scania, Sisu ve Penta markalarını desteklemektedir.

Jaltest Otobüs Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Alexander Dennis, Autosan, BCI, Blue Bird, BMC, BredaMenariniBus, Credo, Dina, Eldorado, Freightliner Custom Chassis, GCA, Gillig, Golden Dragon, Higer, Hyundai, IC, Isuzu, Iveco, King Long, Yutong, Volvo, Volkswagen, Viseon Bus, VDL, Van Hool USA, Van Hool, Thomas, Temsa, Built, Sor, Solbus, Solaris, Setra, Scania, Renault, Prevost, Otokar, Orion, Nova Bus, New Flyer, Neoplan USA, Neoplan, Nefaz, Nabi, Mitsubishi Fuso, Mercedes-Benz, MCI, Man ve Maz markalarını desteklemektedir.

Jaltest Van-Pickup Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Baw, Citroen, Dodge, Fiat, Ford, Foton, Freightliner, Gaz, GMC, Chevrolet, Hyundai, Isuzu, Isuzu USA, Iveco, Kia, LDV, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Mitsubishi Fuso Usa, Multicar ve Nissan markalarını desteklemektedir.

Jaltest Traktör Arıza Tespit Cihazları; Belarus MTZ, Buhler Versatile, Carraro, Case Ih, Caterpillar, Challanger, Claas, Deutz-Fahr, Dieci, Energreen, Faresin, Fendt, Franz Kleine, Gregoire, Hurlimann, JCB, John Deere, Kamaz, Krone, Kubota, Lamborghini, Landini, Laverda, Lindner, Mac Don, Manitou, Massey Ferguson, McCormick, Merlo, MTS-Sandel, New Holland, Renault, Ropa, Same, Steyr, Ursus, Valpadana ve Valtra markalarını desteklemektedir.

Jaltest Marine Arıza Tespit Cihazları; Kawasaki, Sea-Doo BRP, Yamaha, Evinrude, Honda, Johnson, Mariner, Mercury, Mercury Racing, Nissan, Selva, Suzuki, Tohatsu, Caterpillar, Crusader, Cummins, Man, Mercruiser, MTU, PCM, VM Motori, Volkswagen, Volvo Penta ve Yanmar markalarını desteklemektedir.

Jaltest Dorse Arıza Tespit Cihazları; Wabco, Knorr, Bremse, Haldex, Cojali ve Thermo King markalarını desteklemektedir.