Meta Diag

Ordu Chip Tuning

Chip Tuning

Araçların elektronik sistemlerinde Motor ECU’su (Engine ECU ya da Engine ECM) vardır ve üzerindeki gömülü yazılımda değişiklikler yapıldığında araçların sahip olduğu özelliklerde birtakım farklılıklar yapılabilir.

Chip tuning yönteminin sağladığı birbirinden farklı avantajlar vardır. Otomobil sahipleri bu hizmetten sıklıkla yararlanır. Chip tuning otomobilin yazılımında değişimler yapılarak, araçtan en yüksek verimin alınmasını sağlayan bir yöntemdir.

Chip Tuning Sağladığı Avantajlar

Otomobillerin motorunda bulunan chiplerin yazılımında değişim yapılarak güç arttırma işlemi yapılmaktadır. Güç arttırmadan kasıt aracın performans artışıdır. Böylelikle yakıttan da tasarruf edilir ve uygun bir ücret ile işlem tamamlanabilir.


Chip Tuning ile Yakıt Tasarrufu

Günümüz şartlarında yakıttan tasarruf etmek otomobil sahipleri için oldukça önemlidir. Chip tuning ile yakıt tasarrufu kolaylıkla sağlanabilir. Chip tuning ile otomobilin beygir gücü artırılır ve tamamen yakıttan tasarruf edilir. Çünkü bu yöntemle aracın yakıt oranı düşürülür. Performansın da arttırılmasıyla otomobillerden alınabilecek en yüksek verim alınabilir.