Meta Diag

Rapid Nedir ? Dimsport

Dimsport’un Rapid Tak&Çalıştır modülleri turbo dizel ve turbo benzinli motorların iyileştirilmesi için gerçek bir çözüm önerisi sunarak, tork/güç artırma taleplerinden otomobil, kamyon, traktör ve teknelerin yakıt tüketimlerini en iyi duruma getirmeye kadar birçok farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Dünya genelinde 100.000’ den fazla araçta kullanılan Rapid Modülü, otomotiv standartlarında malzeme kalitesi ve güvenirliği ile benzerlerinden ayrılmaktadır.

Rapid, Yeni uygulamalar için yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları ile Dimsport’ un kendi tesislerinde gerçekleştirdiği testler ile standart verimlilikte kalibrasyonları garanti eder.

İLK ANALOG MODÜLLERDEN

1995 yılında analog ürünler ile üretimine başlanan Rapid, 2004’ de turbo dizel için ilk LPI dijital platformu ile piyasaya sürdü.

Ray basıncı ve enjeksiyon sürelerinin optimizasyonu üzerinde paralel ilerleme kaydedilerek farklı uygulamalar için çeşitli ürünler geliştirildi. Böylece XTI (kamyon ve traktörler), LPD (Toyota) ve BHV (BMW ve diğer markalar) platformlarında başarılı sonuçlara imza attı.

YENİ ‘RAPID 2.0’ PLATFORMUNA

2014 yılında, ilk olarak turbo benzinli motorlara özel olarak geliştirilen ve kalibrasyon konsolunun yanında yerini alan profesyonel bir kalibrasyon yazılımı ile eşleştirilen teknolojik TPM platformu kullanılmaya başlandı.

TPM teknolojisinin uygulama alanı 2016 yılında Dimsport’ un garanti ettiği optimizasyon seviyesini turbo dizel motorlara da sunmak üzere genişletildi.

NASIL ÇALIŞIR?

Motor tipine göre farklı bağlantı kitlerine sahip Rapid Modülleri, motora çekilen hava miktarı, turbo basıncı, motor devri gibi çeşitli sinyalleri analiz ederek kendi üzerindeki işlemci üzerinden motor kontrol ünitesine komut göndererek verimliliği arttırır.

Rapid modüllerinin bağlantısı desteklenen araç tipine özel olarak geliştirilen Tak ve Çalıştır Kabloları ile doğrudan sensörler üzerinden yapılır.

Turbo Dizel motorlarda Rapid TPM ray basınç sensörü üzerinden etkili bir şekilde çalışır. Rapid ürün serisi

Motosiklet, otomobil, hafif ticari, kamyon, otobüs, traktör ve teknelerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.