Meta Diag

KONFORT 780R BI-GAS

KONFORT SERİSİNİN EN İYİSİ

KONFORT 780R sınıfı içerisindeki en iyi model olup, piyasada ki diğer klima cihazları arasında rakipsizdir.

Konfort serisindeki diğer istasyonlardan boyutu farklı olmamasına rağmen, 780R birbirinden ayrı 2 tank, servis ve temizleme için 2 hatta sahiptir. Bu nedenle 2 gaz dolum işlemi (eski R134a ve yeni R1234yf) aynı anda çalışabilir.

780R, yeni R1234yf gazını kullanan yeni araçlara hemde geleneksel R134a gazını kullanan eski araçlara bakım yapan tamir atolyeleri için mükemmel çözümdür

OPERATÖR İÇİN GÜVENLİK VE KESİNLİK

KONFORT 780R sınıfı içerisindeki en iyi model olup, piyasada ki diğer klima cihazları arasında rakipsizdir.

Konfort serisindeki diğer istasyonlardan boyutu farklı olmamasına rağmen, 780R birbirinden ayrı 2 tank, servis ve temizleme için 2 hatta sahiptir. Bu nedenle 2 gaz dolum işlemi (eski R134a ve yeni R1234yf) aynı anda çalışabilir.

780R, yeni R1234yf gazını kullanan yeni araçlara hemde geleneksel R134a gazını kullanan eski araçlara bakım yapan tamir atolyeleri için mükemmel çözümdür

ÖZEL SERİ ÇÖZÜMLER

Standart şişler hava geçirmez şehilde mühürlenmediği için, içerisinde birazda olsa hava bulundurur. Havanın içindeki su molekülleri yağa yapışır ve onun saflığını bozar. TEXA, buna çözüm olarak hava ve nem yüzünden oluşan kirliliği önlemek için özel mühürlü kaplar üretmiştir.Patentli bir sistemdir. Bu kaplar, içerisinden havayı çekip temizleyen özel bir sistem sayesinde tekrar kullanılabilir.

HİDROLİK SİSTEM TEMİZLEME

Güvenlik ve verimi garantiye almak için, yağ ve soğutucu gazı tiplerinin birbiriyle karışmaması ve birbirlerini kirletmemesi gerekir. TEXA, 780R sisteminde tüm iç hatlarını otomatik temizleyen özel bir sistem geliştirmiştir, böylelikle gaz ve yağların birbirine karışması olanaksızdır.

OTOMATİK KAP TANIMLAMA

Yeni araçlarında çıkmasıyla (özellikle elektrik ve hibrit araçlar), yeni yağlarda kullanılmaya başlandı. Klima dolumu yaparken doğru yağ tipinin (PAG veya POE) kullanılması çok önemlidir. Yanlış enjekte edilen yağın her zaman klima sistemine hasar verme potansiyeli bulunmaktadır, bu yüzden operatör bu tarz hatalardan kaçınmalıdır. TEXA, otomatik kap tanımlama sistemi sayesinde takılı yağ kabını ve seçilen araçtaki yağın verisini karşılaştırarak eğer yanlış yağ kullanılıyorsa operatörü ikaz eder.

YANLIŞ OKUMALARI ÖLÇMEK İÇİN EĞİM SENSÖRÜ

Klima gazı ölçümünde düz olmayan zeminlerde yapılan ölçümler hatalı ölçümler olabilir. TEXA’ nın patentli eğim sensörü sistemi sayesinde yatay açıyı ölçerek düzgün olmayan zeminlerde operatörü uyararak yanlış ölçümün önüne geçer.

FAN KORUMA SİSTEMİ

Yeni R1234yf soğutucu akışkanı “son derece yanıcı” olarak sınıflandırılmıştır ve bunun operatör tarafından bilinmesi gerekir. KONFORT 700 serisi klima şarj istasyonları, ünite içinde olası klima gazı birikimini ortadan kaldırmak için yüksek verimli fan sistemine sahiptir.

OTOMATİK KAÇAK TESPİT SİSTEMİ

KONFORT 700 serisi üniteler otomatik olarak çift kaçak tespit kontrolü yapar. Güvenlikle ilgili tüm işlemler hataları ortadan kaldırmak için otomatik olarak gerçekleştirilir.

KLİMALAR İÇİN NANO SERVICE

Modern araçların karmaşıklığı, klima sistemlerine de uzanıyor. Bu nedenle garajlar, klima sistemleriyle ilgili çeşitli sorunları çözmek ve işlem sırasında maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için şarj istasyonlarına entegre edilmiş bir otomatik teşhis sistemine ihtiyaç duyarlar.

TEXA’nın yirmi yıllık deneyimi sayesinde, KONFORT şarj istasyonları artık araç klima sistemlerinde otomatik diyagnostik çalıştırabilir, hata bulabilir, parametreleri okuyabilir ve ayarları değiştirebilir. Bu olağanüstü başarı, NanoService diagnostik cihazı ile KONFORT klima dolum cihazı arasında Bluetooth bağlantının sonucudur.

Bu entegre çözüm *, geleneksel şarjdan klima sisteminin tam, basit ve hızlı otomatik teşhisine geçiş yapmak için KONFORT şarj istasyonunun ekranını kullanır. Bu şekilde, garajınız müşterilerine gerçekten istisnai bir hizmet sunabilir.

*Opsiyonel

İŞLETİM SİSTEMİ

TEXA işletim yazılımı en kesin doğruluk ve hassasiyet gereksinimlerine uygundur.

Herhangi bir olası hata veya mesaj ayrıntılı hata mesajları ile görüntülenir. TEXA yazılımı, kesinliği garanti etmek amacıyla, dolum ve boşaltım işlemlerini kendisi yönetir.

Tüm modellerde, bir Windows PC ile iletişimin araç markasını ve model veritabanını güncellemesini, tüm hizmetleri ve potansiyel yazılım güncellemelerini kontrol etmesini ve onaylamasını sağlayan çıkarılabilir bir SD kartı bulunur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ana özellikler

2 klima gazı yönetimi R134a ve R1234yf

Yüksek görünürğüne sahip TFT ekran

Görsel arayüz

SD Kart sayesinde veritabanı/servis yönetimi

2 x 12kg tank

Dolum hassasiyeti +/- 15gr

Yüksek verimli gaz boşaltımı (%95’in üzerinde)

İki kademeli vakum pompası

Hava geçirmez şekilde mühürlü yağ kapları

Otomatik kap tanımlama

Otomatik gaz hassasiyeti ölçümü

Ölçü kilit sistemi

Çoklu dil desteği sayesinde otomatik servis yönetimi

Otomatik servis mesajları

Basitleştilmiş kullanım

Termal yazıcı

 

Opsiyonel:

VDC kiti, NanoService, Araç temizleme sistemi, gaz tanımlayıcı, klima verimliliği ölçer